Z całą pewnością jest dziś jednym z piękniej położonych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Decyzję o jego budowie podjęto podczas obchodów setnej rocznicy założenia kurortu. Otwarty został trzy lata później (w 1926 r.) a nazwano go oczywiście Boiskiem Stulecia. Ulokowany go w Dolinie Owczej, na końcu dzisiejszej ul. Wybickiego, u stóp Glinnej Góry i Zajęczego Wzgórza. Z trzech stron otoczony jest Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym.
W ramach powojennych modernizacji otrzymał 8-torową tartanową bieżnię lekkoatletyczną i nowe trybuny mogące pomieścić 5 tys. widzów. Wyposażono go też w strefę fitness, sauny, siłownie i ściankę wspinaczkową. Jest tutaj także małe boisko piłkarskie, kort tenisowy oraz czterdziestomiejscowy hotel.
Przed wejściem na stadion stoi olbrzymi głaz narzutowy będący pomnikiem poświęconym poległym w latach 1939 – 1945 polskim sportowcom. Został tu umieszczony w czasie budowy Boiska Stulecia, także w intencji uczczenia sportowców, ale wtedy byli to sportowcy niemieccy.
Ciekawostka:
Na terenie stadionu stoi oryginalny w formie drewniany domek mieszczący wewnątrz klimatyczną restaurację. Jedna z sopockich legend głosi, że jest do dawny domek odpraw celnych przeniesiony tu w 1928 r. z istniejącej ongiś w pobliżu Łazienek Południowych bazy hydroplanów. Trudno na razie w 100% potwierdzić tę informację, ale nie można jej też całkowicie odrzucić. Legendy rządzą się własnymi prawami a domek warto zobaczyć. Jest naprawdę stylowy.