Cmentarz znajduje się na tzw. Żelichówce. Ma kształt prostokąta i jest ogrodzony siatką. Cmentarz podzielony jest na trzy części, a jego środkiem biegnie szeroka aleja. Po lewej zachodniej stronie znajduje się cmentarz z I wojny światowej składający się z 12 zbiorowych, podłużnych mogił ziemnych. W mogiłach tych spoczywają żołnierze austrowęgierscy, niemieccy i rosyjscy, polegli w walkach w latach 1914 -1918 oraz zmarli w wyniku odniesionych ran w lazaretach polnych oraz urządzonych w zamku, spichlerzu oraz folwarku w Ostrowcu.
W północnej części cmentarza usytuowane są groby żołnierzy poległych w walkach podczas II wojny światowej. W tej części cmentarza znajduje się: zbiorowa kwatera żołnierzy 21 Dywizji Piechoty gen. bryg. Józefa Kustronia, poległych w 1939 r., zbiorowa mogiła żołnierzy 9 Pułku 3 Dywizji Piechoty poległych w walkach z UPA w 1945 r. oraz pomnik pomnik ku czci lotników 31 eskadry rozpoznawczej Armii ,,Karpaty”. Ponadto znajdują się tutaj kwatera żołnierzy radzieckich poległych w latach 1941 – 1945 i mogiła partyzanta radzieckiego poległego w 1944 r.
Trzecia część cmentarza, wschodnia zajęta jest pod cmentarz epidemiczny. Pochowane są tutaj osoby cywilne, które zmarły na cholerę w latach 1914-1916. Na tej części cmentarza zachowało się kilkanaście nagrobków kamiennych, pochodzących z bruśnieńskich warsztatów kamieniarskich. W tej części cmentarza stoi również kamienny krzyż z przełomu XVII/XVIII wieku tzw. "turek".