W centrum wsi stoi kaplica datowana na koniec roku 1839. Jej budowniczym był ówczesny sołtys wsi, Michael Gowin. Kaplica jest murowana, otynkowana, zamknięta prostą ścianą tylną, od strony prywatnej posesji przekryta dachem dwupołaciowym pokrytym współczesną dachówką ceramiczną typu karpiówka. Na środku kalenicy osadzono niewysoką wieżyczkę na sygnaturkę pokrytą blachą i zwieńczoną miedzianą kulą, na której osadzono krzyż.
Do wnętrza kaplicy prowadzi otwór wejściowy o wysokości ok. 1,70 m (może troszkę wyższy) zakończony nadprożem odcinkowym. W otworze wejściowym osadzono współczesne przeszklone drzwi, na których widnieje napis “Maria” z nazwiskiem fundatorów u dołu. W ściance szczytowej została wykonana mała, drewniana, oszklona wnęka zadaszona drewnianym daszkiem, w której widoczna jest mała figurka Matki Boskiej Fatimskiej.
Wewnątrz niewyraźnie widać przez wspomniane drzwi obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem i figurkę Matki Boskiej Niepokalanej.
Podczas działań wojennych II wojny światowej kaplica została poważnie uszkodzona, a spośród przedwojennego wyposażenia, jakimi były obrazy i figura Najświętszej Maryi Panny o wysokości około 80 cm (przywieziona z Częstochowy przez babcię pani sołtys) z lat 1965-83, ocalała tylko figura.
Po wojnie mieszkańcy kupili nowe obrazy, ale te zostały wkrótce skradzione. I znów mieszkańcy złożyli się na nowe, które przypuszczalnie po czasy obecne ozdabiają wnętrze kaplicy.
W kaplicy odbywają się nabożeństwa majowe, różańcowe, msza żniwna, a także odbywają się Dni Krzyżowe.