Walki o przełęcze karpackie na przełomie 1914 – 1915 roku należały do niezwykle zaciętych. Ofiary tych walk spoczywają na cmentarzach powstałych za linią frontu. Jeden z takich cmentarzy oznaczony nr 10 znajdował się przy skrzyżowaniu dróg Gorlice-Żmigród i Jasło-Folusz w miejscu zwanym Sieniawa.
Pierwotnie cmentarz składał się z dwóch części (110 m² i 340 m²) leżących po obu stronach drogi Folusz – Jasło. Na cmentarzu tym w 4 mogiłach zbiorowych oraz 12 indywidualnych pochowano 77 żołnierzy austro-węgierskich i 64 rosyjskich. Na każdej części cmentarz wzniesione były dwa kamienne sarkofagi zwieńczone kamiennymi krzyżami oraz wmurowanymi tablicami z inskrypcjami. Treść jednej z inskrypcji po przetłumaczeniu brzmiała "Obcą wam była ziemia, na której walczyliście. Teraz Was obejmie i jest waszą Matką".
Cmentarz został wykonany wg projektu Dušana Jurkoviča. Podczas przebudowy dróg przy których był usytuowany, cmentarz został zlikwidowany a sarkofagi zniszczone. Na pozostałym fragmencie jednego z sarkofagów za którym zachowała się włoska topola posadzona w czasie jego budowy w 1966 roku władze gminy umieściły tablicę o treści "ŻOŁNIERZOM POLEGŁYM NA POLU CHWAŁY 1914 – 1918 CZEŚĆ ICH PAMIĘCI". Teren otoczony był niskim metalowym ogrodzeniem.
We wrześniu 2015 kamienny pomnik - sarkofag został odbudowany. Pod koniec października na wieńczącym postument sarkofagu wmurowana została tablica z inskrypcją o treści (po przetłumaczeniu) "Chwalebny, złoty blask opromienia miejsce wiecznego spoczynku tych Wspaniałych. Oni zapłacili swoją krwią ziemię, w której śpią."