W 1895 roku Kazimierz Żukowski po kupnie działki przy ul. Legionów otwiera warsztat ślusarski. Nie zapomina przy tym o budowie domu rodzinnego. W swojej fabryczce produkował m. in. żelazne balkony, okna, schody, a także gilzy i szpulki papierowe. Po kilku latach, gdy okazał się niewypłacalny, jego majątek został zlicytowany w 1907 r. On sam szczęśliwie unika aresztu. Nabywcą był Jerzy Olszowski, od którego poprzedni właściciel wynajmował lokum przewidziany na ślusarnię. Później przeniósł się na ul. Żeligowskiego 8 (dawna ulica Leszno).
Po zakończeniu I wojny światowej nieruchomość została podzielona na dwie części. Przydzielono numery 100 i 102. Pod setką funkcjonowała przędzalnia i szarpalnia Mozesa Arona Schönrocka. Podczas drugiej wojny światowej Wiktor Eckhardt prowadził tutaj zakład pasów napędowych (transmisyjnych). Po 1945 r. rozpoczęły pracę Polskie Zakłady Artykułów Technicznych i Rymarskich.
Budynek na posesji pod nr. 102, gdzie K. Żukowski rozpoczął działalność, w latach międzywojennych był wykorzystywany przez firmę Samuela Hersza Winograda. Po wojnie mieścił się tu oddział Zakładów Przemysłu Wełnianego im. Wiosny Ludów. Obecnie przy ul. Legionów 102 prosperuje prywatna firma.