Gustaw Gesner, przy ul. Widzewskiej 24/26 (obecnie Kilińskiego) założył wykończalnię i farbiarnię zarobkową. Budowę swojego interesu rozpoczął w 1887 r. od postawienia piętrowego budynku apretury (wykończalni), by po trzech latach dobudować drugie piętro.
Po I wojnie światowej funkcjonował zakład jako "Wykończalnia i Farbiarnia Zarobkowa Towarów Wełnianych, Półwełnianych i Bawełnianych - Gustaw Gessner - Sukcesorowie". Pracowało tutaj 50 robotników, przy czym wcześniejszą maszynę parową zastąpiły 2 silniki elektryczne. Do grona właścicieli zaliczali się: Otton Gessner, Natalia Ella Bathelt, Gustaw Cezary Gessner, Hugo Karol Gessner i Wanda Amalia Hofman.
Przed wybuchem wojny, roczna wartość produkcji wynosiła ok. 350 tyś. zł. W okresie międzywojennym na tej posesji funkcjonowały różne podmioty m. in. Wytwórnia Zeszytów, Pudełek oraz Klinika Wiecznych Piór - F. Barthelta czy Skład Żelaza, S. M. Minca oferujący tregry żelazne, szyny kolejowe i kolejkowe, części transmisyjne, rury itp.
Kamienica została wybudowana w latach 1923-1924 w stylu eklektycznym. Rodzina Gessnerów pozostawała w jej posiadaniu do czas zakończenia wojny. Po 1945 r. mieścił się tutaj Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Przemysłu w Łodzi. W budynku pofabrycznym ulokowała się Akademia Medyczna w Łodzi.
Warto wiedzieć: W 2019 r. zakończył się generalny remont kamienicy w ramach programu rewitalizacji obszarowej, dzięki któremu odzyskała swój dawny blask i uzyteczność mieszkalną.
Na ścianie pólnocnej budynku w 2015 r. roku powstał mural, którego autorem jest Portorykańczyk Alexis Diaz. Artysta jest mistrzem w sztuce rysunku, co nie przeszkadza mu realizować się w wielkoformatowych pracach.