Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Żabia Wola

(Mini) Muzeum Żaby

(Mini) Muzeum Żaby znajduje się w XIX–wiecznym dworze przy ul. Warszawskiej 27 w Żabiej Woli. Muzeum powstało z inicjatywy Andrzeja Jendrycha, który na początku 2007 r. swoim pomysłem zaraził władze gminy. Udostępniły one salę na piętrze. Zaczęto gromadzić żabie eksponaty, po przez dary ludzi dobrej woli, którzy udostępnili swoje zbiory. Oficjalnie swoją działalność rozpoczęło 21 maja 2007 r. licząc 400 eksponatów. W 2008 r. ze względu na powiększającą się kolekcję otrzymało drugą salę.

Obecnie muzeum liczy około 1600 eksponatów, i ciągle się powiększa poprzez dary od turystów i miłośników żab. W muzeum są organizowane „Żabie zloty” gdzie dzieci i młodzież poznają życie żab oraz tworzą żabie prace artystyczne.

Zaproponował: baspan2050

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Żabia Wola
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na