Tuż przy samej krawędzi drogi biegnącej z Sząbruka do Unieszewa zlokalizowana jest dość interesująca kapliczka, zaliczana co prawda do tych przydrożnych ale jako kapliczka pawilonowa, znacznie odbiegająca kształtem od tak często tu spotykanych. Została zbudowana w drugiej połowie XIX wieku w stylu neoklasycystycznym, murowana z cegły i otynkowana.
Powstanie tej budowli jest ściśle związane z istniejącym tuż obok niej dawnym dworem, gdyż przedstawia ten sam styl i datę, dlatego też można użyć stwierdzenia iż nierozerwalną częścią tej szlacheckiej posesji. Zwłaszcza gdy przyjrzymy się jej konstrukcji. Kapliczka posiada prosty korpus na rzucie kwadratu, nad całością góruje wysoki czterospadowy dach namiotowy kryty czerwoną dachówką. Od strony frontowej wydzieloną dużą o półkolistą niszę flankują podwójne kwadratowe kolumienki, w środku centralnie ustawiona figura Matki Bożej. Tył budowli skierowany na dawny dwór, to aneks z wejściem obudowany analogicznymi kolumienkami, wewnątrz na podniesieniu figura Maryjna i św. Antoniego.
Kapliczka ciekawie się prezentuje, jest w dobrej kondycji i z pewnością pod opieką mieszkańców. Częstą znajdują się przed nią ławeczki modlitewne.