Założyciel fabryki Dawid Bukiet początkowo zajmował się produkcją chustek przy ul. Benedykta 7 (obecnie 6 Sierpnia) od roku 1886. Następnie zakład został przeniesiony do nowych pomieszczeń przy ul. Benedykta 58/60. Od 1905 r. w fabryce pracowało ponad 200 robotników, przy rocznych obrotach ok. 800 tyś. rubli. Funkcjonowała tkalnia i wykończalnia tkanin wełnianych zgrzebnych.
Po I wojnie światowej rozbudowano park maszynowy i powstały nowe oddziały (tkalnia na 350 krosien, farbiarnia, drukarnia) oraz wzrost zatrudnienia do ok. 500 osób, zaowocowało wzrostem produkcji. W okresie międzywojennym siedziba zarządu i skład fabryczny, mieściły się w lokalu przy ul. Piotrkowskiej 104. Właścicielami fabryki byli: dr. Józef Bukiet, Stefan Morozowicz, dr. Adolf Bukiet i Marceli Bukiet. Kapitał zakładowy wynosił 1.200 tyś. zł.
Ciekawostka: w dniu 24 kwietnia 1938 r. w fabryce wybuchł groźny pożar, w wyniku którego całkowicie spłonął i zawalił się 3 piętrowy budynek fabryki. Straty wyniosły ponad 1 mln. zł. W wyniku zawalenia się budynku całkowicie został zniszczony pobliski jedno piętrowy dom mieszkalny spod numeru 64. Dzięki wczesnej ewakuacji jego mieszkańców, nie doszło do tragedii.
Podczas okupacji na tej posesji mieścił się obóz przejściowy dla młodych Polaków, przed wywozem na roboty przymusowe do Rzeszy. Po zakończeniu wojny działalność prowadził jeden z oddziałów Zakładów Przemysłu Wełnianego im. Wiosny Ludów.
W latach 90. w budynku tym znajdowała się Hurtownia Artykułów Sportowych. W 1994 roku nieruchomość została zakupiona przez Państwa Gołębiowskich, którzy przenieśli do niej firmę MAGAM powstałą w roku 1981 - specjalizującą się w produkcji wszywek żakardowych oraz taśm firanowych.
Zarówno główna siedziba biura, jak i park produkcyjny funkcjonują w tym miejscu po dziś dzień, zaś grunt oraz budynek stanowią własność MAGAM Sp. z o.o.
Duże słowa uznania dla właściciela za odrestaurowanie starej fabryki braci Bukiet.