Panorama Tatr to największy nieistniejący polski obraz panoramiczny, który kiedykolwiek powstał. Przedstawiał on panoramę Tatr ze szczytu Miedzianego (2233 m n.p.m.). Obraz miał wymiary 115 m długości i 16 m szerokości. Tym samym był większy od Panoramy Racławickiej. Obraz jako praca zbiorowa powstał w Monachium w 1896 r. Przygotowanie szkiców zajęło grupie malarzy ponad dwa lata.
Na obrazie zostały umieszczone znane osoby związane z Zakopanem i Tatrami m.in. Tytus Chałubiński i Jan Krzeptowski-Sabała. Obraz został wystawiony w specjalnie do tego celu wybudowanej rotundzie zaprojektowanej przez Karola Kozłowskiego przy ul. Dynasy. Wielkie koszty całego projektu, a także niewystarczające zainteresowanie osób oglądających Panoramę Tatr doprowadziły do zlicytowania obrazu i pocięcia go na części.
W rotundzie przy ul. Dynasy mieścił się od 1913 teatr żydowski. W 1937 budynek został zakupiony przez firmę Chavrolet, która po jego przebudowie uruchomiła w jego wnętrzu nowoczesne warsztaty samochodowe i stację benzynową. W czasie II wojny światowej rotunda uległa znacznemu zniszczeniu. Po wojnie w przyziemiu mieściły się magazyny Teatru Polskiego. Obecnie budynek jest opuszczony i systematycznie dewastowany.