Domkowa kapliczka zbudowana jest na planie prostokąta, murowana, otynkowana i nakryta dwuspadowym dachem. Na zewnętrznych ścianach w niewielkich wnękach umieszczone zostały obrazy ze scenami nawiązującymi do ukrzyżowania i zmartwychwstania Pana Jezusa. Wewnątrz kapliczki na frontowej ścianie zawieszony jest obraz przedstawiający trzech modlących się żołnierzy przed obrazem Świętej Rodziny (w tle widoczna jest Góra Św. Anny i klasztor) zawieszonym na drzewie. Na obrazie, na samym dole umieszczony został napis: "Za łaską Bożą wróciliśmy, ja Wasz ojciec i Wy, moi synowie, z wojny. Poznawszy jej okropność błogosławimy Królowę Polski i św. Annę, patronkę naszą, by więcej nie spotkało to nieszczęście ojczyzny naszej". Wejście do kaplicy zabezpieczone jest ozdobną metalową kratą.
Kapliczka usytuowana jest pomiędzy dwiema lipami na skraju drogi Zdzieszowice – Góra Św. Anny. Z kapliczką tą związana jest pewna legenda. Mówi ona, że ojciec z dwoma synami idąc na wojnę, zatrzymali się przed dębem, na którym zawieszony był obraz Św. Rodziny i pomodlili się o szczęśliwy powrót z wojny do domu. Wracając z wojennej tułaczki spotkali się pod tym samym drzewem z obrazem. Modlili się i dziękowali św. Annie za szczęśliwy powrót do domu. W dowód wdzięczności wybudowali w tym miejscu kapliczkę i umieścili w niej obraz przedstawiający trzech żołnierzy modlących sie przed obrazem.
Dwieście lat później, podczas, gdy budowana była droga ze Zdzieszowic do Góry Świętej Anny nieznany sprawca wyłamał drzwi do kapliczki i między innymi zniszczył zawieszony tam obraz. Kapliczkę odbudowali pracownicy budujący drogę, a zniszczony obraz został zastąpiony takim samym namalowanym na blasze przez p. Richtera z Góry Św. Anny. Droga natomiast została oddana do użytku 4.06.1928 r.