Wielowieś, dziś dzielnica Tarnobrzega, w latach 1330 – 1944 była najstarszą częścią majątku należącego do rodziny Tarnowskich. Tu znajdowała się ich rodzinna rezydencja spalona przez Szwedów w połowie XVII wieku. Dziś w tym miejscu istnieje zabytkowy klasztor dominikanek z połowy XIX wieku. Kilkaset metrów od klasztoru odnajdziemy pozostałości grodziska wczesnośredniowiecznego datowanego na XI wiek.
To tzw.”Kuchnia Królewska” a nazwa wiąże się zapewne z historycznym wydarzeniem z przełomu XIV i XV wieku. Wówczas to w pobliskim dworze Tarnowskich gościła rodzina królewska z dworem. Powodem tej gościny była zaraza panująca w Krakowie. Pozostałości grodu to okrężny wał ziemny z ubitej gliny i piachu o średnicy 20 metrów i wysokości ok.2 metry. Okrąg otwarty jest od strony Wisły a właściwie do pasa trzcin stanowiących dawne koryto rzeki.
Grodzisko porasta stary, dębowy drzewostan, doskonale widoczny z drogi Tarnobrzeg-Sandomierz, naprzeciw stacji Statoil. Niewielkie rozmiary, brak śladów zabudowań oraz pozostałość prakoryta Wisły mogą sugerować, iż gród pełnił rolę strażnicy przy przeprawie przez Wisłę do Sandomierza i zakończył swą rolę wraz z cofnięciem się rzeki do obecnego koryta.