Wieś Wysoka Głogowska położona jest na Płaskowyżu Kolbuszowskim pomiędzy dolinami Wisły, Wisłoki i Sanu. Jej początki związane są z osadnictwem na terenach Puszczy Sandomierskiej. Do początków XX wieku należała do parafii w pobliskim Zaczerniu. Chociaż wieś była bardzo biedna, zdecydowano się na budowę własnego kościoła. Fundusze pochodziły ze zbiórek prowadzonych w okolicach Rzeszowa i Łańcuta oraz darów przekazanych przez Polonię amerykańską.
Grupa mieszkańców Wysokiej przedstawiała sztukę - "Żywot św. Genowefy", aby w ten sposób zbierać ofiary na kościół. Plac pod budowę przekazał właściciel majątku Jan Bieniaszewski. Budowa trwała trzy miesiące i skromny kościół, zbudowany w stylu pruskim został poświęcony 15.09.1913 roku. Ten kościół rozebrano po dwudziestu latach i rozpoczęto budowę nowej, większej świątyni.
Teren przekazany przez Bieniaszewskiego był podmokły więc fundamenty kościoła osadzono na bukowych palach. Drewno na konstrukcję dachu ofiarował hrabia Alfred Potocki z Łańcuta. Kościół stojący do dziś poświęcono w roku 1937 o na placu gdzie był pierwszy kościółek stoi drewniany krzyż.