Budynek Słodowni wzniesiono już w XVI wieku, w tym okresie był także wzmiankowany wraz z przylegającą do niego karczmą. W 1899 roku O. Stiebler nakazał przebudowę obiektu w stylu secesyjnym przez architekta F. Henry'ego. W przebudowanym obiekcie znajdowała się palarnia kawy oraz kawiarnia. Nazwa budynku "Strzeż Się" wzięła się od wąskiego zaułka łączącego ulice Menniczą i Teatralną oraz Plac Teatralny zwany „Siehdichfür”.
O. Stiebler sprowadzał ziarna kawy z Cejlonu, Jawy oraz Ameryki Południowej i aby być krok przed konkurencją, ciągle wyszukiwał innowacji technologicznych oraz udoskonalał swój park maszynowy, dzięki czemu jego kawa miała niepowtarzalny smak i aromat. Wykorzystywał w 1892 roku w procesie palenia ziaren m.in. gorące powietrze, a od 1903 palarki elektryczne. Od firmy O. Trömzel kupił licencję na usuwanie parującej wody i gazów poprzez filtrowane, świeże powietrze. Dzięki szybkiemu schładzaniu kawy zasłynął we Wrocławiu tym, że jego kawa miała zredukowany do minimum posmak spalenizny.
Po wybuchu I wojny światowej opatentował swoją kawę pod nazwą Stiebler’s Patentkaffee, która była, co prawda, gorszej jakości, lecz była tańsza od konkurencji, dlatego też była najczęściej kupowaną w sklepach kawą. Stiebler postawił także na sieć własnych samoobsługowych sklepów, których w szczytowym okresie miał ponad dziesięć.