Pierwsza świątynia w miejscowości została wzniesiona już w 1424 r. Była to niewielka kaplica przy dworze właścicieli majątku. Z uwagi na to, że kaplica nie mogła pomieścić wszystkich wiernych, właściciel dworu Mikołaj Bal w 1510 r. zbudował drewniany kościół pw. NMP i świętych: Anny, Zofii, Jana Chrzciciela i Mikołaja. W tym czasie po Lesku był to drugi kościół rzymskokatolicki w tym rejonie, a przemyski biskup Mateusz nadaje kościołowi przywilej kościoła parafialnego.
Obecny kościół fundacji rodziny Fredrów został wzniesiony w pierwszej połowie XVIII w. Jest to świątynia barokowa, murowana, otynkowana wzniesiona na rzucie prostokąta z węższym prezbiterium. Dach wieńczy niewielka wieżyczka na sygnaturkę. Jego główne wyposażenie to: trzy ołtarze, ambona oraz chór pochodzą z czasów budowy kościoła.
Na szczególną uwagę zasługuje: płyta nagrobna Matiasza III Bala zmarłego w 1576 r. wmurowana w ścianie kościoła oraz pochodzący z końca XVII wieku obraz św. Anny Samotrzeć, patronki kościoła. Obraz ten prawdopodobnie znajdował się w poprzedniej świątyni. W 1745 r. kościół konsekruje biskup przemyski Wacław Sierakowski. Świątynia dwukrotnie była poważnie uszkodzona. Po raz pierwszy podczas I wojny światowej oraz po raz drugi podczas pożaru jaki miał miejsce w 1945 r.