Kozłów, to mała wieś właściwie popularna w powiecie gliwickim I okolicach, dzięki gotyckiemu kościołowi pw. św. Mikołaja, czy pobliskim zarysom dawnego grodziska, albo też możliwości dojścia do obelisku szlakiem turystycznym pod autostradą A4 - poświęconemu drowi Rogerowi.
Nieco chyba zapomnianym obiektem, dzięki któremu Kozłów mógłby być jeszcze bardziej rozpoznawalną wsią, jest kapliczka poświęcona św. Janowi Nepomucenowi, stojąca na terenie prywatnej posesji, ale jest ogólnie dostępna, a jednocześnie przy ulicy, która prowadzi do Gliwic-Brzezinki, niedaleko wspomnianego kościoła.
Kapliczka jest murowana, otynkowana, pomalowana na wyblakły już kolor przypominający jasnoróżowy. Nie posiada jakichś zdobień, którymi właściwie jedynie są “pseudo sterczyny”, widoczne u góry, po bokach ścianki, która przypomina szczytową. Kapliczka nie posiada tradycyjnie dwóch okienek po bokach elewacji, a tylko jedno, od lewej strony. Wewnątrz stoi figura patrona kapliczki, trzymającego w prawej dłoni krzyż, a lewą ma tzw. “otwartą”. Postać św. Jana Nepomucena ma wysokość ok. 210 cm, jest polichromowana i “skręcona w kontrapoście”. Datowana jest na XVIII wiek. Oprócz świętego, znajdują się wokół niego figura Najświętszego Serca Pana Jezusa, dwie Matki Boskiej I po lewej figura świętego, lecz nie potrafię tej postaci rozszyfrować.