Pomiędzy ulicami Żeromskiego (dawniej Pańska) i Żwirki (Karola), znajduje się obszar na którym dawniej "królowała" fabryka Karola Eiserta. Został po niej pusty plac, zarośnięty chwastami i zaniedbany. Gdzieniegdzie resztki starych murów, przypominają że tu cokolwiek istniało.
Historia cofa nas do roku 1893, kiedy to Judel Levin Bary założył w tym miejscu fabrykę. Po jego bankructwie, Eisert odkupił tę nieruchomość od banków, będących wierzycielami poprzednika, a mianowicie od Banku Handlowego i Banku Ryskiego. Produkowana była przędza wełniana, tkaniny półwełniane i sukno. Od 1921 r. spółka o charakterze rodzinnym.
Po II wojnie światowej, znacjonalizowane zakłady otrzymują w roku 1950 imię Norberta Barlickiego. Stąd skrót Norbelana. Zakłady produkowały do 1994 r. W 2003 r. prywatny inwestor zakupił teren, burząc w czerwcu 2007 r. budynki fabryczne. Miało tu powstać centrum handlowo-kulturalno-rozrywkowe, ale nic z tego nie wyszło. Były też plany wykupienia i wyburzenia kamienicy, na rogu Żwirki i Żeromskiego, a lokatorów przeprowadzić do nowych mieszkań. Z tego pomysłu zrezygnowano. Jedynie była stróżowka i resztki murów budzą wspomnienia, o niegdysiejszej potędze fabrykantów.
Informacja: Na dawnym terenie pofabrycznym znajduje się dziś Central Park Apartments