Bródno stanowi dziś część prawobrzeżnej Warszawy. Od IX lub X w. istniał tutaj warowny gród. W pobliżu powstała osada, która w XV w. była królewską wsią. W późniejszych czasach mieścił się w niej folwark powiązany z otaczającymi dobrami ziemskimi. Zniszczone przez Szwedów w czasie potopu Bródno straciło znaczenie. Ponowny rozwój zapoczątkowany został w drugiej połowie XIX w.
Dziś Bródno to przede wszystkim osiedla mieszkaniowe wzniesione po 1970 r. Między blokowiskami Bródna znajdują się relikty przedwojennego przedmieścia (część Bródna włączono w granice Warszawy w 1916 r.) przypominające, jak wyglądało to miejsce dawniej. Spotkać tu można grupę przedwojennych budynków czy też brukowane fragmenty ulic. Do najciekawszych budynków należy drewniany dom przy ulicy Siedzibnej 43. Wzniesiony z pewnością długo przed 1939 r. jest reliktem carskiego zakazu budowy murowanych domów na przedpolach Twierdzy Aleksandryjskiej.
Dziś dom, stanowiący własność rodziny Borowców, pozostaje w bardzo dobrym stanie i miejmy nadzieję, że jeszcze przez długie lata będzie świadectwem przeszłości Bródna.