Niewielka Lipa, to wieś położona w gminie Regimin w powiecie ciechanowskim. Znajdujący się w tejże miejscowości dwuczęściowy dwór, wzniesiony został na przestrzeni stu lat.
Pierwszy pawilon powstał około połowy XIX w., wystawiony przez rodzinę Dembowskich, ówczesnych właścicieli majątku. Rozbudował go, dodając drugi pawilon w 1928 roku - Jan Bojanowski, którego obszar dóbr wynosił prawie 400 hektarów ziem ornych. Obecnie zamieszkane są przez kilka rodzin, które z roku na rok, doprowadzają oba budynki do coraz gorszego stanu. Wielokrotnie przekształcane po II wojnie światowej, zatraciły swoje dawne cechy stylowe, zwłaszcza - będący w gorszym stanie - dworek starszy.
Jest on murowany z cegły i stoi (tak jak późniejszy) na potężnej podmurówce kamienno-ceglanej. Parterowy, podpiwniczony z mieszkalnym poddaszem, wzniesiony na planie prostokąta. W środku dwu-trakowy układ wnętrz, przekształcony po 1945 roku. Dach naczółkowy pokryty blachą. W lepszym stanie jest, dobudowany od północy pod koniec lat 20-tych ubiegłego stulecia do narożnika starszego, nowy pawilon - skomponowany w tak zwanym 'stylu dworkowym' (bardzo podobny do gruduskiego, również wybudowanego w dwudziestoleciu międzywojennym przez rodzinę Bojanowskich), nakryty czterospadowym blaszanym dachem, posiadający wystawkę w elewacji północnej-tylnej oraz w elewacji frontowej-południowej, płytką i wysoką sień (przypominającą swoim kształtem głębszy ryzalit), zwieńczoną trójkątnym szczytem w którym umieszczono datę "1928".
Wokół dworu zaniedbane pozostałości parku krajobrazowego z dużym, zarybionym stawem.