W skład XIX-wiecznego zespołu podworskiego J.Brandta wchodzą oprócz pałacu dawne zabudowania dworskie: oranżeria, kaplica, oficyna, spichlerz, wozownia i stajnie.
Oranżeria z 1869 roku służąca niegdyś do uprawy egzotycznych roślin jest obecnie jedną z galerii Centrum Rzeźby Polskiej na wystawy czasowe. Środkowy pawilon już za czasów Brandta był jego pracownią malarską. Klasycystyczna kaplica z 1841 roku w formie miniatury antycznej świątyni długie lata pełniła funkcję kościoła parafialnego. Obecnie pełni funkcję galerii, gdzie mają miejsce wystawy zmienne. Oficyna to mały budyneczek który był kiedyś oranżerią przebudowaną na pokoje dla gości gospodarza. Obecnie mieści się tu administracja CRP oraz siedziba Towarzystwa Przyjaciół Rzeźby.
Natomiast dawna wozownia wybudowana już za czasów Brandta w 1905 roku służy jako galeria rzeźby stałej. Dom Rzeźbiarza znajduje się w dawnym spichlerzu.Można skorzystać tu ze znajdującej się stołówki czy też kawiarni,a także z miejsc noclegowych. W dawnej brandtowskiej stajni znajduje się sześć pracowni - atelier rzeźbiarskich.
Całość znajduje się w 13 hektarowym parku krajobrazowym pełnym starych drzew i tajemniczych zakamarków,a między nimi można napotkać rzeźby klasyczne,a czasem te nieznośnie tradycyjne.To Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku tu gdzie przyroda współgra ze sztuką....