Krasnobród to nie tylko uzdrowisko wśród roztoczańskich pagórów i lasów. Od 400 lat znane jest jako miejsce szczególne ze względu na bardzo silny kult Maryjny. Tutaj znajduje się główne Sanktuarium Maryjne powstałe w 1992 roku, corocznie odwiedzane przez licznie przybywających tu pielgrzymów i turystów. Jednym z elementów kultu są kapliczki, które pomimo burzliwych dziejów przetrwały do dzisiejszych czasów.
Od Sanktuarium wiedzie Aleja Najświętszej Marii Panny,do najbardziej znanej "kapliczki na wodzie". Ale już pierwsza od klasztoru zasługuje na uwagę. To Kaplica św. Onufrego Pustelnika. Ufundowali ją w połowie XVIII wieku Maciej i Agata Kukułowiczowie. Murowana z kamienia na planie czterolistnej koniczyny, skrywa pod kloszowym dachem XVIII-wieczną statuę św. Onufrego.
Kolejna to drewniana Kaplica św. Antoniego z Padwy. Pochodzi z XIX wieku, a wewnątrz znajduje się XIX-wieczny obraz św. Antoniego.
Następna to Kaplica św. Mikołaja i św. Anny,pochodząca również z XIX wieku. Dwie pozostałe z krasnobrodzkich kaplic,"kapliczka na wodzie" i znajdująca się w innym miejscu św.Rocha i są już opisane na portalu.