Stojący na rogu ulic Zakopiańskiej 32 i Zwycięzców 20 na Saskiej Kępie budynek zbudował w latach trzydziestych Władysław Terlecki będący postacią, której warto poświęcić kilka zdań.
Władysław Terlecki (1904-1967) był inżynierem budownictwa lądowego i wodnego, historykiem w stopniu doktora, a w latach 1945-1946 pełnił funkcję dyrektora Mennicy Państwowej. Jego ojciec w czasie gdy mieszkał na Krymie, zgromadził dużą kolekcję monet rzymskich, greckich oraz polskich. Syn, który opisał całą kolekcję, po osiedleniu się w Warszawie sprzedał zbiór Mennicy. Za uzyskaną należność zbudował wspomniany dom na Saskiej Kępie. Władysław Terlecki zasłynął odzyskaniem od Niemców w czasie okupacji części zgromadzonych w Mennicy sztab złota i platyny oraz numizmatów, ratując je przed wywiezieniem do Rzeszy. Zakopał kruszce i monety w swoim ogrodzie, gdzie doczekały zakończenia wojny. W 1945 r. Terlecki zwrócił skarb państwu. Odznaczony został za ten czyn Złotym Krzyżem Zasługi.
Pamięć inżyniera i numizmatyka czci tablica na ścianie jego domu ufundowana przez Mennicę Państwową SA i Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, któremu przez wiele lat wiceprezesował.