Jedną z najatrakcyjniejszych dla turystów, a zarazem najbardziej charakterystycznych kamienic w Bielsku-Białej jest powstała w 1903 r. wg projektu bielskiego architekta Emanuela Rosta juniora Kamienica pod Żabami. Została wybudowana dla Rudolfa Nahowskiego, który umieścił tu znaną, odwiedzaną przez bielskie elity winiarnię.
Budowla posiada imitującą mur pruski elewację ze znajdującą się w centralnej części wieżą. Na ścianach umieszczono płaskorzeźby owadów oraz żartobliwy portal z figurami ubranych we fraki żab, z których jedna gra na mandolinie, a druga, opierając się na beczce wina we frywolnej pozie, trzyma w ręku fajkę i kieliszek. Kamieniczkę można zaliczyć do unikalnych dzieł bielskiej architektury secesyjnej.
Na pierwszy rzut oka w samym wystroju nie można dopatrzeć się niczego szczególnego, ale historycy, komentując umieszczenie żab, uznali, że znalazły się tam celowo, a autor chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko nietolerancji religijnej wobec ewangelików. Dowodzić tej tezie miało usytuowanie kamienicy przed kościołem ewangelickim Marcina Lutra.