Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Warszawa

Jezioro Wilanowskie

Jezioro Wilanowskie, o powierzchni 0,11 km kw. oraz średniej głębokości wynoszącej 1,5 m, jest częścią starorzecza Wisły. Zasilają je wody Potoku Służewieckiego, które odpływają Kanałem Sobieskiego i rzeką Wilanówką do Wisły. Wody jeziora spiętrzane są za pomocą jazu znajdującego się na Kanale Sobieskiego.

Na jeziorze znajdują się dwie wyspy. Jedna powstała naturalnie w wyniku naniesienia materiału przez wpływający do jeziora Potok Służewiecki, a druga została usypana sztucznie w trakcie tworzenia założenia parkowego w Wilanowie pod koniec XVII w. Akwen rozgranicza dwa parki - Wilanowski i Morysin.

Wody jeziora wykazują wysoki stopień zanieczyszczenia, ale mimo to stanowią atrakcję dla wędkarzy. Po jeziorze można popływać łódkami, które można wynająć w przystani w Parku Wilanowskim.

Zaproponował: zbyszekF60

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Warszawa
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na