W Kocilewie koło Ożarowa, na niewielkim wzgórzu, stoi drewniany wiatrak wybudowany w 1914 roku przez rodzinę Kowalskich. Przez wiele lat pracował na potrzeby ludności. Po 1945 roku wiatrak, będąc własnością prywatną, nie znalazł uznania u ówczesnej władzy i w 1960 roku decyzją Prezydium WRN w Łodzi został zamknięty. Od tej pory służył przez lata jako magazyn i powoli popadał w ruinę. Stan taki trwał do roku 1996. Wtedy to z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie rozpoczęto działania mające na celu uratowanie wiatraka.
W Urzędzie Miasta i Gminy Wieluń znalazły się środki na wykupienie wiatraka i terenu wokół niego. Następnie, po opracowaniu dokumentacji technicznej, rozebrano wiatrak i rozpoczęto gromadzenie materiału na budowę. Jesienią 1999 roku ruszyły prace nad rekonstrukcją. Stopniowo odbudowano całą bryłę wiatraka, założono podłogi i schody. Potem firma z Lubienia Kujawskiego zamontowała skrzydła o rozpiętości 18 m. Zainstalowano także serce młyna - kamienie mielące mąkę.
W 2006 roku zakończono rekonstrukcję wiatraka i wszystkich urządzeń. Oryginalny pozostał tylko sztomber, czyli pionowy słup, wokół którego można obracać wiatrak, oraz podtrzymujący go kozioł. Wiatrak praktycznie nadaje się do pracy, kręcą się skrzydła i działa hamulec, dzięki któremu mechanizm sam się reguluje w zależności od siły wiatru. Wiatrak zdobył nagrodę w kategorii konserwacji i został wpisany do rejestru zabytków. Wiatrak jest oddalony od dworu o ok. 1 km.