Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Zakopane

Czerwone Wierchy

Jesienią, a czasami już pod koniec lata, sit skucina, czyli trawy porastające stoki szczytów, przebarwia się na czerwono, stąd nazwa szlaku Czerwone Wierchy.

Trasę tworzą leżące w niewielkiej odległości od siebie szczyty: Kopa Kondracka (2005 m n.p.m.), Małołączniak (2096 m n.p.m.), Krzesanica (2122 m n.p.m.) oraz Ciemniak (2096 m n.p.m.), a także dzielące je przełęcze, kolejno: Małołęcka Przełęcz (1924 m n.p.m.), Litworowa Przełęcz (2037 m n.p.m.) i Mułowa Przełęcz (2067 m n.p.m.). Droga prowadzi granicą polsko-słowacką.

W masywie Czerwonych Wierchów znajduje się kilka jaskiń: Jaskinia Marmurowa, Jaskinia Mała w Mułowej, Jaskinia Miętusia, Śnieżna Studnia, Jaskinia Wielka Śnieżna, Jaskinia Wysoka. Jaskinie nie są udostępnione zwiedzającym.

Szlak nie należy do zbyt trudnych kondycyjnie, trasa jest raczej przyjemna i pozbawiona skomplikowanych elementów. To raczej wysokogórski spacer niż wspinaczka. Szczyty są trawiaste i zaokrąglone, jednak bliżej zbocz kończą się niebezpiecznymi urwiskami. Droga jest mało zróżnicowana. Nie należy zbaczać z wyznaczonego szlaku, łatwo zgubić drogę. Tracąc orientację, zwiększa się ryzyko wypadku, wielu turystów taka pomyłka drogo kosztowała.

Zaproponował: sylwiancynka

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Zakopane
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na