Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: zabytkowe budynki Dawny Hotel Drwęcki zwany Hindenburg lub Kuhl Hotel

Ostróda

Dawny Hotel Drwęcki zwany Hindenburg lub Kuhl Hotel

W Ostródzie znajdował się hotel, który oprócz tego, że mieścił się w wiekowej kamienicy z początków XIX wieku, to praktycznie od momentu jej wybudowania rozpoczął swoją działalność. Z racji swojego położenia (nieopodal Jeziora Drwęckiego) nazywany był przez dzisiejszych mieszkańców po prostu Hotelem Drwęckim. Jeśli jednak cofnąć się w czasie, właściwą nazwą dla obiektu była Kuhl Hotel. Dla znawców historii miasta oraz historycznych architektów warto dodać, że na dole kamienicy był sklep kolonialny Buhloltz'a, nad nim zaś mieszkala rodzina von Lest. Ponadto, jako kolejną ciekawostkę historyczną można nadmienić, że w tym hotelu kilkakrotnie zatrzymywał się Hindenburg, a podczas decydujących walk pod Tannenbergiem miał tu swoją kwaterę. Zatrzymywali się tu również polujący w okolicach Fryderyk Wilhelm oraz Fryderyk Karol z panującego domu Hohenzollernów. Dlatego też niektórzy mieszkańcy, szczególnie ci starsi, nazywali ten hotel Hotelem Hindenburg

Hotel w tym miejscu już od sześciu lat nie funkcjonuje, a budynek wystawiony jest na sprzedaż.

Zaproponował: michalolczak

Promocje w naszym sklepie

Wskazówki

michalolczak piątek, 04 listopada 2011, 12:35
Bitwa pod Tannenbergiem [Stębarkiem] odbyła się w roku 1914 w sierpniu. Dowodzona była przez generałów Paula von Hindenburga i Ericha von Ludendorffa. Starła się ona z rosyjską armią Narwi generała Samsonowa. 28 sierpnia Hindenburg przeniósł sztab do Ostródy do budynku Auguste-Victoria-Schule [szkoła im. Augusty Wiktorii], w którym dzisiaj mieści się Szkoła Podstawowa nr 2, a sam zamieszkał w Kuhl's Hotel, dzisiejszym Hotelu Drwęckim. Dwa dni później wojska niemieckie zamknęły pierścień wokół oddziałów przeciwnika. 153 tysiące żołnierzy niemieckich zwyciężyło liczącą 191 tysięcy armię rosyjską. Miasto uniknęło zniszczeń, a generał Hindenburg został jego honorowym obywatelem. Tytuł przyznało mu 6 września 1914 roku nadzwyczajne zgromadzenie radnych Ostródy.

Miejsca w okolicy

Ostróda
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na