Przy ul. Piotrkowskiej 11 (róg z ul. Próchnika 1) wznosi się kamienica można rzec tak potężna jak i jej pierwotny właściciel. Mowa tu o dawnej siedzibie Głównego Sklepu Wyrobów Fabryki Karola Scheiblera. Jak przystało na jednego z największych łódzkich fabrykantów jakim był Scheibler, jego budynek był wówczas jednym z największych i najokazalszych przy ul. Piotrkowskiej (i dalej zachwyca swym pięknem), często określanym "pałacem króla bawełny".
Powstał w latach 1879-1882 według planów ... I w tym miejscu rodzi się zagadka, kto go projektował? Pod archiwalnymi planami kamienicy widnieje podpis Hilarego Majewskiego, ówczesnego miejskiego architekta Łodzi, który często swoim podpisem akceptował projekty innych. Jest to obiekt trzypiętrowy w stylu neorenesansowym, posadowiony na dwóch działkach, z dwoma budynkami frontowymi i dwiema oficynami bocznymi, które tworzą zamknięcie podwórza. Naroże budynków frontowych zostało zaakcentowane półkolistym wykuszem oraz potężną, ośmioboczną, neobarokową kopułą.
Tak jak wspomniałem na wstępie w kamienicy znajdował się Główny Skład Towarów fabrykanta a ponadto filie przedsiębiorstw oraz luksusowe mieszkania. Dość krótko znajdowała się tu również siedziba redakcji "Lodzer Zeitung" Jana Petersilge". W 1927 r. budynek kupiła Kasa Emerytalno-Pożyczkowa Kolei Elektrycznych Łódzkich. Dziś w kamienicy dalej znajdują się mieszkania (choć już nie tak luksusowe jak dawniej) oraz funkcjonują różne firmy handlowo-usługowe. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.