Pierwotnie w tym miejscu stał drewniany kościół, wzniesiony w roku 1497 z fundacji ówczesnych właścicieli wsi Ubyszów. Obecną świątynię p.w. św. Marka Ewangelisty zbudowano po 1683 roku z kamienia polnego i cegły; obecnie jest otynkowany.
Kościół jest orientowany, jednonawowy. Prezbiterium jest w kształcie prostokąta o sklepieniu kolebkowo-krzyżowym. Szersza nawa była pierwotnie dwuprzęsłowa, w późniejszym okresie dodano jej jedno przęsło w kierunku zachodnim. Łuk tęczowy półkolisty. Na zewnątrz kościół jest oszkarpowany. Wewnątrz mieści się obraz późnorenesansowy z ok. połowy XVII wieku z malowanymi scenami z życia św. Izydora. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu (wykonana w 1958 r.) Matki Boskiej Siędlątkowskiej (oryginalny obraz renesansowy spłonął w 1957 r.).
Pod podłogą kościoła spoczywa ciało powstańca z 1863 r. Adama Bolesława Jabłkowskiego h. Wczele urodzonego w 1837 w Siedlątkowie. " Adam Bolesław Jabłkowski, lat 26, transportował wraz z kilkoma towarzyszami żywność. 9 II 1863 r. sam się zastrzelił napadnięty przez kozaków po uporczywej obronie. Ciało jego kozacy porzucili przy drodze do Rudnik" (Zygmunt Kolumna "Pamiątka dla rodzin polskich" Kraków 1868, s. 90).
Parafia w Siedlątkowie jest najmniejszą parafią w Polsce (ok. 125 wiernych).
Warto wiedzieć:
W latach 70. XX w. ze względu na powstający wówczas zbiornik "Jeziorsko" kościół miał zostać rozebrany i przeniesiony w inne miejsce. Zaniechano jednak tych planów i pozostawiono go na obwałowanym cyplu. Nie miały tyle szczęścia okoliczne domostwa, które pochłonęła woda zalewu. Pamiątką po takim siedlisku jest kapliczka i studnia stojące nieopodal kościoła.