Kaplica Świętego Jana Chrzciciela wybudowana została w 1843 roku, umiejscowiona jest w centrum wsi tuż przy drodze z Reszla do Rynu Reszelskiego. Utrzymana jest w stylu neobarokowym, jednak jej obecna szata architektoniczna wskazuje iż musiała być często przekształcana w późniejszym okresie.
Jest to budowla ceglana i parterowa, posadowiona na fundamencie kamiennym o rzucie prostokąta oraz zamknięta dachem dwuspadowym pokrytym holenderką. Fasada szczytowa artykułowana jest dwiema parami pilastrów na osi której umieszczono niewielkie drzwi wejściowe, skierowane w kierunku drogi. Elewacja boczna budynku artykułowana jest parami półkoliście zamkniętych otworów okiennych, tylna natomiast jest zwieńczona parą postumentów i sygnaturką.
We wnętrzu kaplicy na szczególna uwagę zasługuje drewniany ołtarz pochodzący z XIX wieku wykonany w stylu eklektycznym, w strefie środkowej umieszczono obraz przedstawiających scenę chrztu Chrystusa w Jordanie a w niszach bocznych figury Jezusa i Św. Barbary.
W roku 2000 kaplicę wpisano do rejestru zabytków, obecnie jest to filia parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu.
Jeśli chodzi temat małej architektury sakralnej, to wspomniana kaplica nie jest jedynym takim obiektem. Udając się z tej miejscowości w kierunku wsi Samławki umiejscowiona jest warmińska kapliczka, pochodząca z 1868 roku. Wystawiono ją w stylu barokowym, charakteryzuje ją głęboka i otwarta wnęka, umieszczono w niej ciekawy drewniany krucyfiks.
Podążając dalej ta drogą natrafimy jeszcze na inną kaplicę, raczej nie widoczna z drogi gdyż znajduje się w starym sadzie na prywatnej posesji. Kaplica ta prawdopodobnie była kaplicą rodową, należącą do rodziny zamieszkującej dawniej to miejsce.