Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca niezwykłe: naj.... Największa figura Chrystusa Króla

Świebodzin

Największa figura Chrystusa Króla

W Świebodzinie postawiono największą na świecie, mierzącą 33 metry figurę przedstawiającą Jezusa Chrystusa. Pomysł na taką budowę narodził się w głowie proboszcza parafii - sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie - księdza Sylwestra Zawadzkiego. W 2001 roku ruszył z inicjatywą wybudowania pomnika Chrystusa Króla podobnego do Pomniku Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.

6 listopada 2010 roku miało miejsce zwieńczenia tej inicjatywy. Od tej pory to właśnie w Polsce znajduje się największa statua przedstawiająca Jezusa Chrystusa. Sama statua mierzy 33 metry, a wraz z koroną 36 metrów. Postawiono ją na 16-metrowym nasypie.

Zaproponował: granat86

Promocje w naszym sklepie

Wskazówki

pablo środa, 07 grudnia 2011, 21:31
Niestety pomnik utracił już swoje pierwszeństwo zaledwie jednym metrem, na rzecz nowo powstałego pomnika Chrystusa Pacyfiku w Peru, którego wysokość wynosi 37 metrów.

Miejsca w okolicy

Świebodzin
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na