Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Toruń

Dom Mikołaja Kopernika

Dom Mikołaja Kopernika, uważany za miejsce narodzin astronoma, zajmuje dwie kamieniczki. W przeszłości budynki należały do krakowskiego kupca Mikołaja Kopernika (seniora), który po przybyciu do Torunia ożenił się z bogatą mieszczanką Barbarą Watzenrode. Poprzez ten mariaż kupiec wszedł do elity miasta.

Kamienica przy ul. Kopernika oznaczona numerem 15 została zbudowana w stylu gotyckim. Do dziś można obejrzeć elementy pochodzące z XIV w., takie jak fragmenty kamiennych murów w piwnicach czy unikalną więźbę dachową. Wspaniała elewacja budynku pochodzi z lat 20. XV w. Obecnie w kamienicy mieści się Muzeum Mikołaja Kopernika. Zwiedzający mogą zapoznać się z życiem i dziełem astronoma oraz przyjrzeć się mieszczańskim wnętrzom od XVI do XIX w. Atrakcją jest możliwość zapoznania się z toruńskim rzemiosłem piernikarskim (wypiek i konsumpcja pierników).

Miejsce zaproponował: Karmella

Zaproponował: Karmella

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Toruń
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na