Jarosław Iwaszkiewicz z żoną Anną mieszkali w willi Stawisko w Podkowie Leśnej. Rezydencja była prezentem ślubnym, jaki zafundował młodym możny teść, przemysłowiec Stanisław Wilhelm Lilpop. Dziś w Stawisku działa Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów (czynne we wtorki, środy i piątki w godz. 9.00-15.00, we czwartki do 17.00, w niedziele w godz. 10.00-15.00), stanowiące podwarszwską atrakcję turystyczną. Natomiast na brwinowskim cmentarzu, blisko kaplicy znajduje się "kwatera" grobów Lilpopów i Iwaszkiewiczów, którą warto zobaczyć. Nagrobny głaz oznacza miejsce pochówku poety Jarosława Iwaszkiewicza (1894-1980).
Kilkadziesiąt metrów na północ od niego spoczywa słynny archeolog, odkrywca ważnych stanowisk kultur antycznych w Egipcie i Sudanie (m.in. sławetnego Faras) profesor Kazimierz Michałowski (1901-1981). Bliżej południowej bramy cmentarza znajduje się nagrobek z czerwonego piaskowca na grobie aktora Wacława Kowalskiego (1916-1990), najbardziej znanego z roli Pawlaka w komediowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego Sami swoi, Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć.
W centrum cmentarza stoi wspomniana wcześniej kaplica grobowa. To ładnie odnowiony drewniany budynek z połowy XIX w. Nad wejściem, do trójkątnego szczytu wspartego na kolumnach przymocowano tablicę z inskrypcją, w której fundator Eustachy Anastazy Marylski zwraca się do potomnych z przestrzegającym apelem:
"Nędzny przechodniu, ziemi prochu! za tym progiem
Tu wspomnij na swój koniec i kórz się przed Bogiem
Nie mijaj bez westchnienia, wspomóż nas modłami
A i za tobą westchną, jak się złączysz z nami".