Różne bywają wesela, krótkie i długie, ale kto słyszał, aby wesele trwało 70 lat! A tak właśnie jest w Przyprostyni. We wsi słynącej z tego, że jej mieszkańcy kultywują wiele tradycyjnych obrzędów, nauczycielka ze szkoły podstawowej, Antonina Woźna, stworzyła widowisko zatytułowane "Wesele w Przyprostyni". Po raz pierwszy zostało zaprezentowane publiczności 20 lutego 1938 r. podczas otwarcia Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej w Przyprostyni, pierwszego muzeum polskiej wsi. Dzięki widowisku zaistniał zespół folklorystyczny krzewiący polskość na zachodnich kresach Rzeczypospolitej.
Po 1945 r. "Wesele Przyprostyńskie" zbierało nagrody na przeglądach i festiwalach folkloru ludowego. Przyprostyniacy występowali kilkakrotnie poza granicami Polski. W ich programie znajdują się tańce, pieśni i przyśpiewki dawniej popularne w okolicach Zbąszynia. Członkowie zespołu występują w efektownych strojach regionalnych. Warto zobaczyć taki występ.
Antoninę Woźną, założycielkę i wieloletnią kierowniczkę zespołu uhonorowano we wsi pomnikiem i nadaniem jej imienia szkole podstawowej. A mieszkańcy i goście ciągle bawią się na niezwykłym, bo trwającym 70 lat "Weselu Przyprostyńskim".