Gotycki zamek wzniesiono ok. 1620 r. z fundacji Feliksa Szreńskiego, na miejscu starego, drewnianego grodu. Zamek uchodził za jeden z piękniejszych na Mazowszu. Ogrodzony murem w kształcie nieregularnego czworoboku z czterema wieżyczkami i budynkiem browarnym. Wokół otoczony fosą.
Zamek kilkakrotnie zmieniał właścicieli. Po drugim rozbiorze Polski przeszedł w posiadanie pruskiego Polaka Ludwika Knobloha , tajnego radcy finansowego rządu pruskiego, który ok. 1800 r. przebudował zamek. Ludwik zbankrutował, a zamek stał się własnością Banku Głównego Berlińskiego. Po II wojnie światowej pozostałości zamku przeszły w ręce Skarbu Państwa, a resztki majątku rozparcelowano. W budynku mieszkalnym urządzono szkołę, która przetrwała do 1948 r. do chwili pożaru. Od tamtego momentu budynek stoi pusty i niszczeje.
W latach 70-XX w. na terenie zamku przeprowadzono prace archeologiczne, podczas których odkopano fragmenty murów, fosy, resztki kaplicy zamkowej. Znaleziono sporo przedmiotów użytku codziennego i część uzbrojenia rycerskiego. Całe otocznie wraz z górą zamkową pokrywa park krajobrazowy z XIX w. Park tworzą m.in.: graby, klony, świerki, lipy, kasztanowce oraz 4 jesiony wpisane do rejestru pomników przyrody. Do niedawna można było tu spotkać sowy, dzięcioły, nietoperze i błotne żaby, nie licząc wron i kawek.