Zabytkowa cerkiew greckokatolicka p.w. Świętego Mikołaja, zbudowana w 1858 r. Od 1971 r. pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego p.w. Świętej Rodziny. Zabytek sakralny leży na Szlaku Architektury Drewnianej. Na terenie przykościelnym znajduje się murowana dzwonnica oraz stary cmentarz.
W latach 1939 - 1941 oraz 1944 - 1951 miejscowość znajdowała się w granicach ZSRR, tutejsi mieszkańcy zostali wysiedleni. Po zmianie granic osiedlono tu Polaków z okolic Sokala. Gdy cerkiew znajdowała się w granicach ZSRR, stała opuszczona. W Polsce służyła za magazyn ołtarzy i obrazów "oczekujących" tu na renowację swych macierzystych cerkwi bieszczadzkich, z których zostały przywiezione. W latach 70 - tych XX wieku cerkiew stała się kościołem rzymskokatolickim.
Drewniana cerkiew zbudowana została staraniem ówczesnych mieszkańców w miejscu dawnej kaplicy cmentarnej. Jest to budowla drewniana, orientowana, której ściany kryte gontem świadczą, że również dach, obecnie obity blachą, gontem był pokryty. Wyraźnie widoczna jest trójdzielność wydłużonej budowli świątyni z gankiem przed wejściem. Nad główną nawą wybudowana została sześcioboczna wieżyczka górująca nad świątynią, ze spadzistym daszkiem i pozorną latarnią. Całą świątynię nakrywają dwuspadowe dachy oraz okapy, przypominające dawne soboty.
W świątyni zachwyca częściowo zachowany XIX wieczny ikonostas. Zlikwidowana została przegroda zawierająca dawne wrota carskie i diakońskie odsłaniając prezbiterium. Jest ono mniejsze od nawy, zamknięte prostokątnie z przyległą jedną zakrystią, ze stropem kolebkowym. Nawy kościoła mają stropy płaskie.
Obok kościoła znajduje się murowana, czerto-arkadowa dzwonnica zwieńczona kwadratową wieżyczką. Dawne dzwony, komunistyczne władze PRL zarekwirowały jako zemstę, że biły z okazji śmierci Stalina !!!
Na przyległym cmentarzu stare lipy swoimi konarami osłaniają do dziś zachowane równie stare nagrobki.