Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Kościelec

Samolot-restauracja

Jadąc trasą DK1 na południe warto  zawitać do Kościelca (kilkanaście km przed Częstochową). Jeśli zechcemy się posilić, właśnie tam możemy zjeść posiłek na pokładzie prawdziwego… samolotu. Ten wyłączony już z ruchu powietrznego statek został przerobiony na restaurację. Samolot stoi kilkaset metrów od szosy, na niewielkim placu, w otoczeniu wodotrysków.

Przy okazji warto pooglądać dawne maszyny rolnicze wyeksponowane w pobliskim małym skansenie. Nawet krótki pobyt w tym miejscu pozostawi miłe wrażenia dla oczu i podniebienia. Uwaga! Restauracja ma charakter sezonowy i czynna jest od wiosny do jesieni.

Zaproponował: jorgt65

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Kościelec
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na