Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: pałace i dwory Muzeum Fryderyka Chopina w Pałacu Gnińskich (Zamku Ostrogskich)

Warszawa

Muzeum Fryderyka Chopina w Pałacu Gnińskich (Zamku Ostrogskich)

Na murach XVI-wiecznego zamku Ostrogskich Tylman z Gameren w XVII w. zaprojektował pałac dla Jana Gnińskiego, podkanclerzego koronnego. W budynku mieści się obecnie Muzeum Fryderyka Chopina (uruchomione od 1 marca 2010 r. po gruntownej modernizacji), obowiązkowa atrakcja na turystycznej mapie Warszawy. Z podziemiami pałacu związana jest warszawska legenda o złotej kaczce.

Muzeum Fryderyka Chopina
ul. Okólnik 1, tel. 22 827 54 73
www.tifc.chopin.pl/muzeum.php

Warszawa - muzeum pachnące fiołkami - 1 marca 2010 r., w dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, nastąpiło otwarcie gruntownie zmodernizowanego Muzeum Fryderyka Chopina w zabytkowych wnętrzach Pałacu Gninskich przy ul. Tamka 41 w Warszawie. W nowoczesnym muzeum, którego powierzchnia wynosi 4600 metrów kwadratowych, można zobaczyć jak mieszkał Chopin, posłuchać jego utworów, poczuć zapach fiołków, bo to właśnie fiołki były ulubionymi kwiatami kompozytora. Każdy zwiedzający wchodząc do budynku otrzyma specjalny chip zamiast papierowego biletu, który będzie służył jako klucz i indywidualny przewodnik po wystawie. Dzięki temu będzie można samemu, według własnego uznania, wybrać jedną z tras zwiedzania. Kilkugodzinna, szczegółowa trasa została opracowana z myślą o koneserach, natomiast łatwiejsza, krótsza trasa - dla osób, które dopiero poznają biografię i twórczość artysty oraz dla dzieci (dla nich stworzono też specjalny kolorowy pokój z poduchami na podłodze oraz elektronicznymi puzzlami na ekranie dotykowym). Kolekcja muzealna liczy ponad 5 tys. eksponatów. Pewne kontrowersje wzbudzi zapewne czarne pudło poświęcone śmierci Chopina umiejscowione na drugim piętrze budynku. Wchodząc do symbolicznej trumny, zwiedzający ujrzy pośmiertną maskę artysty z grymasem bólu i cierpienia. Muzeum zostanie udostępnione dla wszystkich chętnych na początku kwietnia 2010 r. Obok Muzeum Fryderyka Chopina wybudowano Centrum Chopinowskie. W szklanej siedmiopiętrowej wieży mieści się m.in. punkt informacji turystycznej, restauracja, kawiarnia, księgarnia, biblioteka oraz fonoteka.(AniaiJurek)

Promocje w naszym sklepie

Wskazówki

baspan2050 sobota, 09 lipca 2011, 11:18
Muzeum Fryderyka Chopina (Pałac Ostrogskich)
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – zamknięte dla zwiedzających
Wtorek – Niedziela 12:00 – 20:00
24 grudnia - 12.00 - 16.00
26 grudnia - 12.00 - 20.00
31 grudnia - 12.00 - 18.00
3 maja - 12.00 - 20.00
Muzeum nieczynne: 25 grudnia (Boże Narodzenie), 1 stycznia (Nowy Rok)
Wtorek – wejście bezpłatne

Ceny biletów: od środy do niedzieli
Podczas odbioru biletów pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 5 zł
Bilety normalne indywidualne - 22zł
Bilety ulgowe - 13zł
Bilety normalne grupowe - 18zł ( ( grupa co najmniej 15 osób)
Bilety ulgowe grupowe - 11zł ( grupa co najmniej 15 osób)
Bilety rodzinne - 62zł ( jeden bilet upoważnia do wstępu maksymalnie 6 osób)
marywil piątek, 05 grudnia 2014, 22:01
Uwaga - zmiana! Od początku 2014 do Muzeum Chopina bezpłatnie wchodzimy w niedziele, nie we wtorki, jak podano wyżej. Po karty wstępu warto zgłosić się wcześnie, zaraz po otwarciu kas lub także rano zamówić telefonicznie. Biletem wstępu jest karta elektroniczna, którą zwraca się przy wyjściu. Uruchamia ona liczne monitory z mapami, fotografiami, filmikami oraz głośniki z nagraniami muzyki Chopina.

Miejsca w okolicy

Warszawa
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na