Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca niezwykłe: natura Nadwiślański dziki świat

Warszawa

Nadwiślański dziki świat

Nieuregulowana rzeka przepływająca przez wielkie miasto to jego przyrodnicza atrakcja i przede wszystkim unikalny widok w skali całej Europy. Tylko tu bobry podgryzają pnie w podmokłych łęgach rosnących w sąsiedztwie nowoczesnych zabudowań, np. Biblioteki Uniwersyteckiej. "Wędrujące" rzeczne łachy przy południowych i północnych granicach miasta zostały objęte ścisłą ochroną, dzięki czemu m.in. kaczki i czaple znajdują tu bezpieczne schronienie i miejsca na założenie gniazd. Na niebie nad Warszawą można zobaczyć polujące bieliki (naturalni wrogowie ptactwa wodnego).

Tereny nad Wisłą nadal nie są zagospodarowane. Nie ma tu szlaków turystycznych, a jedynie ścieżki wydeptane przez wędkarzy. Dlatego spacer wśród nadwiślańskich łęgów ma w sobie coś z eksploracji nieznanego świata, zwłaszcza że sezonowe wahania poziomu wody raz po raz zmieniają wygląd plaż oraz nisko położonych łąk i lasów.

Promocje w naszym sklepie

Wskazówki

casenove piątek, 14 września 2012, 05:27
Rekordowo niski poziom osiągnęła 5 września woda w Wiśle - w Porcie Praskim zanotowano tylko 62 cm.

Miejsca w okolicy

Warszawa
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na