Kościół jest jednonawowy z mniejszym trójbocznym prezbiterium i przylegającą doń zakrystią. Zawiera chór muzyczny wsparty na czterech drewnianych słupach. Wieża dobudowana do nawy nakryta jest ośmiobocznym dachem i zwieńczona latarnią z baniastym hełmem. Podobny kształt nadano sygnaturce umieszczonej nad nawą świątyni. Kościół nakryty jest gontem.
Ołtarz główny zawiera obraz Nawiedzenia NMP w barokowym architektonicznym obramieniu z filarami i kolumnami, na których wspiera się gierowane belkowanie z naczółkiem. Ściany świątyni pokryte są poziomą boazerią.
Ciekawostką jest historia z życia tutejszego cieśli Antoniego Piontka. Gdy w latach międzywojennych uległ poważnemu wypadkowi - ślubował wybudować kościół, gdy przeżyje. Po wybuchu II wojny przewieziony został do Sandomierza, gdzie pracował przy budowie lotniska. Tutaj poznał księdza, któremu zwierzył się ze swojego ślubowania. Księdzem tym był ówczesny kanonik Franciszek Jop. Po zakończeniu wojny Franciszek Jop (już biskup) spotkał się z Antonim Piontkiem, swoim staraniem doprowadził do przeniesienia kościółka z Polskiej Nowej Wsi do Szczepankowa. Przy odbudowie Antoni Piontek pracował pomimo podeszłego wieku. Temu cieśli papież Paweł VI nadał medal Pro Ecclesia et Pontifice .